DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Kudy ke sv. Vojtěchovi

 

KUDY K NÁM ?

Kostel a fara sv. Vojtěcha

Kostel a fara svatého Vojtěcha se nacházejí na Novém Měste, Praha 1, v tzv. Vojtěšské čtvrti. Orientačními body na mapě jsou Národní třída, Slovanský ostrov (Žofín) a Karlovo náměstí.  Mezi těmito body nalezneme kostel a faru sv. Vojtěcha. Blízko je zejména Žofín.

Metrem (trasa B, stanice Národní třída)

Cesta od stanice metra asi 550 m. Ze stanice metra B Národní třída (Spálená ulice) přejdeme od obchodního domu My přes rušnou ulici Spálenou do protínající menší ulice Ostrovní (vyúsťuje téměř naproti obchodnímu domu).  Jdeme ulicí Ostrovní a na křižovatce s ulicí Voršilskou zahneme doleva. Ulicí Voršilskou přijdeme na křižovatku s ulicí V Jirchářích, kde zahneme doprava. Ulice V Jirchářích nás zavede k ulici Pštrossova, kde zahneme doleva. Ulice Pštrossova vede do vidlice, přičemž směrem doprava dojdeme do ulice Vojtěšská a vidíme kostel. . 

Vchod do kostela je z ulice Vojtěšská. Vchod na faru je z druhé strany (obejít kostel), kde je i zvonek a poštovní schránka.  

Mapa link:

https://en.mapy.cz/zakladni?planovani-trasy&x=14.4174937&y=50.0799790&z=17&rc=9hAC8xXuy-f4afDS&rs=pubt&rs=addr&ri=15307206&ri=8938837&mrp=%7B%22c%22%3A132%7D&rt=&rt=&xc=%5B%5D

Tramvají (stanice Karlovo náměstí, stanice Národní třída, stanice Národní divadlo).

Autem (nedoporučuje se). Placené parkoviště je možno někdy využít na Slovanském ostrově (Žofín).